מה זה בוטולינום טוקסין ?

בוטולינום טוקסין הוא למעשה בוטוקס כפי שכולנו מכירים. הינו תכשיר רפואי אשר נמצא בשימוש נרחב בישראל ובעולם, בתחומים שונים של הרפואה, מזה כ-30 שנה. הבוטולינום טוקסין הוא חלבון המופק ממיקרו אורגניזם בשם CLOSTRIDIUM BOTULINUM, והוא מיוצר בתנאי מעבדה מבוקרים וייחודיים. במהלך השנים הארוכות בהן נמצא החומר בשימוש, נמצא כי הרעלן בוטולינום טוקסין יעיל לטיפול בקמטי ההבעה בפנים. בוטולינום טוקסין נבדק בניסויים קליניים נרחבים ואושר על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA), ובכך הפך לתכשיר הרפואי הראשון שנבחן ואושר על ידי ה-FDA כיעיל לשיפור מראה הקמטים בין הגבות.

הטיפולים המתקדמים והבטוחים בעולם

במרפאותיה של דר’ קרופניק ניתן ליהנות ממגוון טיפולים להעלמת קמטים המבוצעים באמצעות החומרים המתקדמים והבטוחים בעולם, כגון בוטולינום טוקסין, חומרי מילוי וחומצות היאלורוניות. הטיפולים לחידוש רקמת העור ולהגברת הלחות התת-עורית מבוצעים בשיטת המזותרפיה והליפותרפיה. טיפולים אלה מעניקים לעור מראה צעיר אלסטי ומתוח יותר בתוך זמן קצר וללא תופעות לוואי. בעמוד זה תוכלו ללמוד מעט על הטיפול באמצעות בוטולינום טוקסין.

מילוי קמטים בעזרת הזרקות בוטולינום טוקסין

בוטולינום טוקסין יעיל לטיפול בקמטי הבעה בפנים, הנוצרים במשך השנים על ידי הבעות חוזרות ונשנות, כגון חיוך, זעם, ריכוז ועוד. תנועות אלו מונעות על ידי שרירים. בעזרת הזרקה של בוטוליניום טוקסין, ההוראה העצבית המורה לשריר להתכווץ נחסמת. הרפיה זו מטשטשת את הקמטים.
תוצאות הטיפול בעזרת הזרקות בוטולינום טוקסין ניכרות תוך ימים ספורים, ובדרך כלל ניתן לראות שיפור כבר יום או יומיים. שיפור זה ממשיך ומתגבר במהלך השבועיים הראשונים לאחר הטיפול. במרבית המקרים, השיפור במראה הקמטים נמשך 3 – 6 חודשים.

תהליך טיפול בבוטולינום טוקסין

בוטולינום טוקסין הוא תכשיר רפואי החייב במרשם רופאה וניתן להזרקה על ידי רופא בלבד. במהלך הטיפול ברעלן זה, משתמש הרופא במחט זעירה ומזריק מספר זריקות. משך הטיפול כולו כ- 10 דקות, ולאחריו ניתן לחזור לפעילות רגילה. בעקבות הזריקה עלולה להופיע אדומומיות קלה באזור ההזרקה וכאב ראש חולף.

טיפול בעזרת בוטולינום טוקסין בטוח לחלוטין. השפעתו מוגבלת לאזור ההזרקה והוא אינו עובר למקומות אחרים בגוף. פרסומים מדעיים רבים חזרו ואישרו את פרופיל הבטיחות הגבוה של התכשיר (הטיפול אינו מומלץ בהנקה ובהריון). במינון נכון ותוך שמירת מרווחי הזמן המקובלים בין הטיפולים, ניתן לחזור על הטיפול ללא הגבלה, גם במשך שנים.

מידע נוסף אודות בוטוקס (בוטולינום טוקסין)

  1. במינונים קטנים החלבון עלול להחליש את פעילות השרירים הסובלים מפעילות יתר ואף לשמש כטיפול בעוויתות שרירים כואבות ובטיפולים קוסמטיים.
  2. נעשה שימוש ברעלן במשך כ- 200 שנה ברפואה.
  3. הבוטולינום טוקסין משווק באמצעות שמות רפואיים כגון: דיספורט (dysport) ובוטוקס (botox).
  4. בדרום אסיה, משתמשים הבוטולינום טוקסין לצורך הצרה ועידון של מראה הלסת.
  5. אולם ההשפעה של רעלן זה, הינה בלתי הפיכה, אך מצד שני, חיבורים עצביים חדשים נבנים תוך מספר חודשים, וכתוצאה מכך יש להזריק את הבוטולינום טוקסין (בוטוקס) מדי 3-4 חודשים.
  6. טיפול בהזעת יתר באמצעות הרעלן, יעיל לתקופה ממושכת של עד 8 חודשים.

 

נושאים נוספים בתחום הרפואה האסתטית שיכולים לעניין אתכם:

פיסול פנים

מילוי שפתיים

הדגשת עצמות לחיים

 

לפרטים נוספים אודות טיפולים אסתטיים ולקביעת תור:

טלפון –  6737*  073-7079007

שעות פעילות – ימים א’-ה’, בין השעות 09:00-17:00

דוא”ל – Leads@drkrupnik.co.il