מגוון טיפולים אסתטיים לגבר

למרות סטיגמות שונות ומשונות אודות טיפולים אסתטיים לגברים, אנו רואים תופעה משמחת ומתקדמת במרפאותינו, בה גברים רבים, צעירים ומבוגרים, מגיעים לטיפולים קוסמטיים כגון: טיפול פנים לגבר, מילוי שפתיים, מילוי קמטים במטרה לשפר את מראם ולתקן את פגעי הזמן. הנה סקירה תמציתית של הנושא ובעיקר, מידע שימושי עבור הגברים המעוניינים לעבור את ההליכים.

טיפולים אסתטיים לגבר: מדוע חלה עלייה חדה בשכיחותם? 

ככל הידוע לנו, ניתן לייחס את התופעה לשני תהליכים עיקריים שהתרחשו בחברתנו בעידן הנוכחי, תהליכים הקשורים אחד לשני בקשר ישיר: התהליך הראשון כולל את הלגיטימציה הרחבה שניתנת לגברים כיום להתעסק במראה החיצוני שלהם. עדות לתופעה זו ניתן לראות בעמודי פייסבוק ואינסטגרם רבים המתוחזקים על ידי גברים. התהליך השני, כולל את המספר הרב של אישי הציבור והידוענים שניגשו לטיפולים אסתטיים, דבר המחזק את ביטחון הגברים באוכלוסייה לגשת לטיפולים גם כן.

מהם המאפיינים הייחודיים של העור הגברי? 

ביחס לעור הנשי, העור הגברי הינו עבה יותר, השרירים שמתחתיו מאסיביים יותר ובנוסף, תהליכי ההזדקנות מתחילים אצל גברים לאחר גיל 40 וכוללים בין היתר ירידה חדה בהורמון האנדרוגן (ההורמון ה”גברי”) בחלבון הקולגן האחראי בין השאר על בריאות ואלסטיות העור. השילוב בין כלל המאפיינים הללו, גורם להופעת הקמטים על פניו של הגבר בשלב מאוחר אמנם ביחס לנשים, אך אותם קמטים עלולים להיות עמוקים ובעלי נוכחות מורגשת מאוד.

 

מילוי קמטים בעזרת בוטוליניום טוקסין 

הטיפול האסתטי המומלץ עבור גברים הסובלים מקמטים נעשה בעזרת בוטוליניום טוקסין ומתבצע ע”י החדרת מחט דקה, החודרת מתחת לעור ומגיעה לשכבת השריר שמתחתיו. ההזרקה עצמה עורכת כרבע שעה. יש לציין כי ביחס לנשים, גברים לרוב, זקוקים לכמות כפולה של בוטוליניום טוקסין.

מטרת החומר היא לנטרל את פעולת השרירים המסוימים הלוחצים על העור ויוצרים את הקמט. בין האזורים הנפוצים בהם מופיעים קמטים ניתן למצוא את המצח (ובייחוד “קמט המחשבה”) וכן, גם את אזור העיניים, הסנטר וסביב השפתיים.

 

סיכונים ותופעות לוואי של ההזרקה 

ככלל, טיפולים אסתטיים לגבר (כמו טיפולים אסתטיים לנשים) המערבים הזרקה, כוללים תופעות לוואי קלות כמו כאב קל בעת ההזרקה, סימני דקירה זמניים וכד’. בנוסף, קיימות תופעות לוואי נדירות יותר כמו כאבי ראש, צרבות וזיהומים בדרכי הנשימה. עם זאת, מרבית הגברים העוברים את הטיפול זקוקים לזמן מנוחה קצר בלבד ואחריו, יכולים לחזור לפעילות שגרתית ומלאה.

 

למי הטיפול מיועד? 

מילוי שקעים מתחת לעניים לגבר

כאמור, הקמטים ה”מאסיביים” יופיעו אצל מרבית הגברים לאחר גיל 40, אולם אנו תמיד ממליצים על טיפול פנים לגבר הכולל למעשה, טיפול מוקדם ועצירת התפתחות הקמט בעזרת הזרקה מדויקת ויעילה. על כן, מומלץ לגברים כבר מגיל 35 ומעלה לגשת לבדיקה אסתטית, ע”מ לגלות האם קיימים קמטים בהתהוות. באופן כללי, ניתן לומר שהטיפול מומלץ עבור כל גבר המרגיש שהקמטים פוגמים במראה פניו, או שהם משווים לפניו מראה כועס או לא רגוע (תופעה נפוצה אצל גברים).

 

תוכן שיכול לעניין אתכם:

 

טלפון:   6737*  073-7079007

 שעות פעילות:   א-ה 09:00-17:00

 דוא”ל:   Leads@drkrupnik.co.il