הזעת יתראם אתם מתביישים להרים את הידיים מחשש שיראו כתמים באיזור השחי או מעגלי זיעה, אם אתם נבוכים ללחוץ יד, או לקום ממכשיר בחדר כושר/ממזרן לאחר אימון כי השארתם שלולית של זיעה אם אתם מזיעים בצורה מוגזמת על יד אדם אחר או במהלך יום עבודה גם כשיש מזגן אם הזעה קרה, מלוחה, מתגברת – אז אתם סובלים מבעיית הזעת יתר תשמחו לשמוע, כי בעיה זו היא בעיה אשר ניתנת לטיפול ללא ניתוחים וללא כאבים.
אצלנו, ברשת face clinics  הטיפול הוא הזריז בעולם, הבטוח והיחידי שאינו משאיר צלקות או גורם לכאבים על”י טיפול של 10 דקות נפחית את פעולת ההזעה בצורת משמעותית ללא הרדמה כללית וללא ניתוח! מאחר והזעת יתר בבית השחי, היא אחת מהבעיות הנפוצות בעולם (כ 10% מכלל אוכלוסיית העולם סובלים מבעיית הזעה בשחי ברמות ודרגות שונות) הרפואה תמיד מתקדמת ומוצאת פתרונות בטוחים אשר לא יכאיבו לנו או ישאירו בנו צלקות גסות.

אופן הטיפול 

אנו משתמשים בשיטה בה אנו “מרמים” את בלוטת הזיעה על ידי שיתוק הקשר שלה עם מערכת העצבים והשרירים שלנו, השרירים אשר סמוכים לבלוטת הזיעה מקבלים אותות ממערכת העצבים אשר מגרים את השרירים לגרות את הבלוטה ליצור נוזל.
על ידי ניתוק ושיבוש הקשר בין קצוות העצבים, לשרירים, לבלוטה אנו מבודדים אותה ומונעים גירוי לא מבוקר אשר מביא להזעת יתר, הליך זה מורכב מהזרקת בוטוליניום הישר אל קצוות העצבים, חומר זה הידוע גם בשמו “בוטוקס” הוא חומר אשר נשים רבות משתמשות בו בכדי לעקב ולמנוע פגמי זקנה, לאחרונה התגלה כפתרון אידאלי לבעיית הזעת היתר בשחי ובמקומות אחרים, השימוש בבוטוליניום טוקסין מפחית את כמות ההזעה בצורה משמעותית ומאפשר לחיים להתנהל כהרגלם, הטיפול זריז ללא תופעות לוואי ומחזיק עד כשנה!
ישנם גורמים שונים המשפיעים על רמת וכמות הזיעה שאנו מפרישים, עד היום לא בדיוק יודע מה הגורם העיקרי להזעת יתר

מידע חיוני ודרכי התמודדות

 • סיבה פסיכולוגית: הנגרמת ממתח/חרדה, אינטראקציה עם בני המין השני, בחברה או בפעילות בה כל העיניים נישאות עלינו כגון יום הולדת, הקראת מסמך, חרדת קהל ובמה, גורמים נוספים כגון אקלים תזונה ועוד, אחד הדברים החשובים הוא להשלים עם כך שאנו עלולים להזיע, קבלת הבעיה תמנע חרדה ולחץ ובכך תמנע הזעה, עבודה עצמית שלוקחת זמן אך משתלמת למען המאבק.
 • הזעת יתר בגיל צעיר: כבר בגיל ההתבגרות יכולים להופיע כתמי זיעה מוגדלים מהרגיל על חולצת בית הספר, במקרה זה יש לקחת את הילד/ילדה לרופא המשפחה ולבקש ייעוץ של מומחה, חשוב לשנות גם את התפריט התזונתי של הילד ולמנוע מצבים לא נעימים אשר יפריעו בהשתלבות בחברה.
 • תזונה נכונה: ישנו קשר ישיר בין אכילת מאכלים מטוגנים או חריפים להזעת יתר, מומלץ להמנע מסלרי, תבלינים חריפים וכו.
 • משקאות: אלכוהול, קפה, שתיית משקאות אנרגיה עתירי סוכר וקפאין או המנעות משתיית נוזלים יכולים לגרום להזעה מוגברת, יש לשתות מים בכדי לקרר את הגוף ולא ליצור מצב של התייבשות.
 • תרופות שונות: כמו אנטיביוטיקה ותרופות פסיכוסמטיות עלולות להביא למצב של הזעת יתר
 • מאכלים או נוזלים חמים: אשר יוכנסו לגופנו יגרמו לתגובה של הזעת יתר, לכן יש לשים לב.

בעבר, היה נהוג לטפל בתופעה בעזרתם של טיפולים דרסטיים הכרוכים בניתוחים כגון:

 • תרופות: מרשמים לתרופות חזקות בעלות תופעות לוואי שונות אשר מפריעות בחיי היום יום- התייבשות, עלות גבוהה ותוצאות מינוריות עבור כל הסבל והכימיקלים שהכנסו אל תוך גופנו.
 • שאיבת בלוטות זיעה בשחי: ניתוח המתבצע בהרדמה מלאה, בהליך זה מתבצעת שאיבה וגירוי של הבלוטה במטרה ולנסות להפחית את כמות ההזעה מהבלוטה עצמה, אל גופכם יוחדרו 2 צינוריות שאיבה לתוך 2 פתחי נקזים שנחתכו בעורכם משני צידי הגוף, הצינוריות קשיחות ויגרדו את הבלוטה בזמן שאיבה ובכך יגרו אותה להפריש נוזלים, במשך כמה שעות הבלוטות יגורו ויעברו סוג של טראומה.חשוב לציין שהליך זה איננו מפסיק את ההזעה אלא נועד לנסות להפחית אותה.
 • כריתת בלוטת הזיעה בשחי: הליך כירורגי בו כורתים כריתה רחבה של העור ומסירים את הבלוטה, לרוב גם מוסרות רקמות תת עוריות, הניתוחים הללו כואבים, עלולים לגרום נשירה של שיער בית השחי אצל גברים ומשאיר צלקות גדולות עם הכתמת עור כהה, ניתוח זה מסוכן ותוצאותיו אינן תמיד פועלות לטובת המטופל, ידוע על מקרים רבים בהם חווה המטופל גלי חום קיצוניים גם במזג אוויר נינוח, הזעת יתר ממקומות אחרים כגון איזור הפנים, הישבן וכפות הידיים והרגליים, אנו ממליצים שלא לבחור בניתוח כירוגי מסוכן זה!
  ועוד…

“פגישה אחת, 10 דקות ואין יותר הזעות מציקות”

 

 

 טלפון:   6737*  073-7079007

 שעות פעילות:   א-ה 09:00-17:00

 דוא”ל:   Leads@drkrupnik.co.il